Osiągnięcia od 1983 roku
Tekst z monografii "Mali Gorzowiacy 25 lat 1981-2006", K. Kamińska "Zespoły folklorystyczne rzadko są poddawane ocenom, jako że nie sposób dokonywć gradacji bogactwa folkloru całego świata. Na przeglądach i festiwalach z zasady nie przyznaje się miejsc, ani nagród. A przecież lista sukcesów zespołu "Mali Gorzowiacy" jest bardzo długa."
- Już w 1983 zespół otrzymał pierwszy tytuł "Laureata" w organizowanym w woj. gorzowskim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego. W następnych latach otrzymywał ten tytuł zawsze, gdy stawał do przeglądu.
- W 1983 r. dostał także pierwszy "Aplauz Publiczności" - nagrodę przyznawaną najlepszym zespołom podczas Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.
- Z pierwszego wyjazdu do Kielc na Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w 1987 r. zespół przywiózł "Srebrną Jodłę", zaś kapela "Owijoki" wróciła z "Brązową Jodłą" (Złotej i Srebrnej nie przyznano).
- W 1988 r. kapela "Owijoki" wystąpiła w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki i Pieśni Młodych w Jaśle, gdzie zdobyła trzecią nagrodę.
- W lutym 1988 r. zespół został przyjęty do Ogólnopolskiej Rady Ludowych Zespołów Artystycznych, o czym zdecydowała ministerialna komisja artystyczna.
- III miejsce zdobył zespół w 1989 r. na I Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Łodzi. Krzysztof Szupiluk, jako jedyny spośród wszystkich choreografów, otrzymał indywidualną nagrodę za opracowanie tańców Krakowiaków Wschodnich.
- Styczeń 1990 r. "Mali Gorzowiacy" dostali prawo uczestniczenia w wyjazdach zagranicznych ze skierowania Ministerstwa Kultury i Sztuki.
- Od 11 do 17 sierpnia 1991 r. "Mali Gorzowiacy" uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Pieśni i Tańca w Zielonej Górze. W silnej konkurencji otrzymał wyróżnienie za zabawy folklorystyczne.
- W 1993 r. "Mali Gorzowiacy" przywieźli drugą nagrodę z Międzynarodowych Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych w Krakowie za wykonanie krakowiaka. Przyznano tylko dwie nagrody.
- Z okazji inauguracji roku kulturalnego 1993/94 zespół otrzymał Wyróżnienie Honorowe Nagrody Kulturalnej Wojewody Gorzowskiego.
- W 1996 r. zespół zdobył I miejsce w plebiscycie "Na polską nutę" zorganizowanym przez Telewizję "Polonia" na najlepszy dziecięcy zespół folklorystyczny. Miejsce to przyznali zespołowi widzowie TV Polonia.
- Sukces zespołu z 1997 r. to ocena wyróżniająca za realizację treści wynikających z programu "Dziedzictwo kulturowe w regionie" na bardzo wysokim poziomie artystycznym, jaki dała zespołowi komisja powołana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
- Bydgoskich Impresji Muzycznych w 1997 r. zespół przywiózł wyróżnienie za trafną adaptację tradycji i folkloru polskiego zaprezentowanego w tańcach i zabawach dziecięcych oraz za wysoki poziom wykonawczy kapeli.
- W 1998 r. zespół dostał II nagrodę za wykonanie tańców orawskich na II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych Rydzyna-Bojanowo.
- Wojewoda gorzowski przyznał zespołowi medal "Za zasługi dla województwa gorzowskiego."
- Za udział w światowej Wystawie EXPO w 2000 r. w Hanowerze wojewoda lubuski przyznał zespołowi certyfikat.
- W maju 2002 r. zespół wystąpił na III Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Michała Kosińskiego w Stalowej Woli, skąd przywiózł wyróżnienie za opracowanie tańców orawskich z obyczajem "Stawiania moja".
- W sierpniu 2003 r. z Festiwalu Małego Dominika w Gdańsku zespół przywiózł II nagrodę w konkursie tańca inspirowanego folklorem w kategorii wiekowej do 14 lat." -koniec cytatu Dalsze osiągnięcia
- Motyl – Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. za całokształt działalności, 2006
- Odznaka honorowa Zasłużony Dla Kultury Polskiej - przyznawana przez Ministra Kultury i Sztuki, 2006
- Laureat Wojewódzkich Spotkań Zespołów Tanecznych Lubuska Gala Taneczna, Świebodzin maj 2010 Statuetka laureata, Świebodzin maj 2010
- II miejsce na International Folk Dance Competition(międzynarodowy konkurs tańca ludowego), światowy festiwal w Cheonan, Korea Płd., wrzesień 2011, zdjęcia
- III MIEJSCE KAPELE LUDOWE na międzynarodowym konkursie V International Folk Contest-Festival "The Flower of the Sun" Siauliai Szawle, Litwa, lipiec 2013
- II miejsce ZESPOŁU ŚPIEWU TRADYCYJNEGO na międzynarodowym konkursie V International Folk Contest-Festival "The Flower of the Sun" Siauliai Szawle, Litwa, lipiec 2013
- ORDER UŚMIECHU dla Marii i Krzysztofa Szupiluków, czerwiec 2013
- IV IMIEJSCE na Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie Folklorystycznym w Dżakarcie, - INDONEZJA
- DALEJ PATRZ NAJWAŻNIEJSZE OD 2000 roku